05 شهریور 1396
بیستمین کنگره سالیانه انجمن اپتومتری ایران

بیستمین کنگره سالیانه انجمن اپتومتری ایران

بیستمین کنگره سالیانه انجمن اپتومتری ایران
8لغایت 10شهریور ماه 96


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از دبیرخانه کنگره اپتومتری ایران، ناصر صادقپور اظهار کرد: با توجه به قوانین حوزه پزشکی اپتومتریست ها باید هر ساله اطلاعات تخصصی خود را به روز کنند، از این رو هدف از برگزاری این کنگره آشنایی متخصصان این رشته با آخرین دستاوردها و پژوهش ها در زمینه علوم بینایی و اپتومتری در داخل و خارج کشور، تبادل اطلاعات علمی و تجربیات کلینیکی، آشنایی با جدیدترین دستگاه های تشخیصی و روز دنیا در حیطه معاینات چشمی و اپتومتری و تبادل نظر برای حل مشکلات حرفه ای و چالش های ایجاد شده است.
وی در خصوص محورهای تخصصی این کنگره که به همت دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، شهید بهشتی، مشهد و زاهدان و جامعه اپتومتری ایران برگزار می شود، گفت: با توجه به ابداعات جدید در ساخت انواع لنزهای تماسی یکی از اصلی ترین مباحث، آشنایی با لنزها و روش های تجویز و مزایای آنها نسبت به لنزهای تماسی رایج است.
صادقپور افزود: ارائه اطلاعات جدید در زمینه دستگاه های تشخیصی و مورد استفاده در فعالیت های پاراکلینیکی و عدسی های طبی و آفتابی از دیگر برنامه های این کنگره است.
دبیر اجرایی کنگره افزود: از مهمترین مشخصه های کنگره امسال پیش بینی حضور فعال اپتومتریست ها از سراسر کشور نسبت به سال های گذشته است و از آنجا که رشته اپتومتری همپوشانی کمتری با رشته های دیگر دارد، معمولا گروه هدف شرکت کننده در کنگره مقاطع مختلف فارغ التحصیلان اپتومتری را تشکیل می دهند.
وی افزود: تمام تلاش اپتومتریست ها، حضور موثر در نظام سلامت کشور در حوزه بینایی است در همین راستا اپتومتریست ها با ارائه خدمات تخصصی به آحاد جامعه اقدامات شایسته ای در سنوات گذشته داشته اند که از جمله آن شرکت در طرح تشخیص تنبلی چشم است.

دسته های اخبار